Piknikovanie

Víkendové piknikovanie od 14:00 do 18:00 na Kaštieli Patrovec

 

 

 

Piknik je úžasný, pretože spája hneď niekoľko zážitkov

Čo to vlastne piknik je? Piknik je špecifický druh stolovania, pri ktorom sa stravovanie usporadúva vonku. Ideálne pod holým nebom, niekde na lúke, v parku, za prítomnosti zvukov okolitej prírody.  Piknik je súčasťou rodinných, výletov, rôznych stretnutí. K pikniku neodmysliteľne patrí piknikový kôš a sedenie na deke. Cieľom je relax v prírode.

 

 

 

História pikniku

Pôvod tohto zvyku môžeme hľadať už v stredoveku. Vtedy si šľachtici na love dopriali pohostenie priamo v lese. Pozostávalo z porcie studeného kurčaťa, kúska syra a bieleho chleba. Hostinu zapíjali bielym vínom alebo ovocnou šťavou. Keď sa zúčastnili aj dámy, tak sa k pohosteniu pridali aj sladké pokrmy, šaláty, či dokonca šampanské. Ešte v 19. storočí Francúzi vraj raňajkovali v parkoch na tráve a pri riekach. Tento štýl bol aj medzi umelcami, o čom svedčia obrazy rôznych impresionistov. U Angličanov bol piknik v obľube u strednej vrstvy. Američania si pikniky zaradili ako súčasť nedeľného popoludnia. 
 
 
 
 

 

Čo môžete očakávať?

Krásne slnečné počasie láka von do prírody, veľkých i malých. Čerstvý vzduch, možnosť zahrať sa s v prírode, či už loptové hry, alebo rôzne iné spoločenské, či len tak sa zahrať na schovávačku, ocenia najmä deti. Pobyt v prírode ponúka možnosť spoznávať ju. Deťom môžeme porozprávať o stromoch, listoch, kvietkoch na lúke. Môžeme si upliesť spoločne venček. Prestrieť deku, obrus a z košíka vyťahovať dobroty, ktoré budú isto všetkým na dobrom vzduchu chutiť, je úžasne romantické. Každý takýto zážitok, ktorý spolu strávite ako rodina s deťmi, partia priateľov alebo zamilovaná dvojica, sa uloží hlboko v pamäti ako milá spomienka. Ideálne pre zamilované páry.
 
 
 
Čaro prírody, k tomu pôžitky z jedla, nápojov, príjemná spoločnosť ľudí, všetko to vytvára harmóniu a umocňuje spolupatričnosť. Takže, hor sa na piknik. Prežijete príjemné chvíle s blízkymi a načerpáte novú energiu.

 

Víkendové piknikovanie od 14:00 do 18:00 na Kaštieli Patrovec

Informácie o novinkách